Nieuws
Jonge Socialisten blij dat de PvdA eindelijk durft te kiezen
Donderdag, 16 februari 2012. Nieuws
Cohen en Spekman willen linksom uit de economische crisis komen, zo was te lezen in Trouw vandaag. Zoals Spekman het op het PvdA congres in januari zei “de PvdA is links, laten we daar niet moeilijk over doen”. Daar zijn de Jonge Socialisten het volledig mee eens, er missen nog wel concrete punten waaruit die linkse koers echt gaat blijken.
De Jonge Socialisten in de PvdA zetten in op aandacht voor toekomst; “Als de PvdA écht een ander en socialer Nederland wil dan moet zij duidelijke linkse keuzes maken en niet bang zijn daar een aantal mensen mee te verliezen. We zijn benieuwd met welke plannen Cohen en Spekman komen”, aldus Rick Jonker, landelijk voorzitter JS.
De PvdA moet gewoon doen waar ze voor is opgericht: pleiten voor toegankelijk en kwalitatief goed onderwijs, inzetten op zoveel mogelijk vaste werkgelegenheid, een degelijk pensioen, menselijke in plaats van marktgedreven zorg en niet te vergeten een solidair en democratisch Europa. Dan word het voor de burger concreet waarvoor de PvdA staat.
De Tweede Kamerfractie moet beter luisteren naar de achterban. "Fractie, vecht samen voor een rechtvaardiger en beter Nederland en maak duidelijk dat je samen met andere linkse en progressieve partijen een betere toekomst voor iedereen wil maken. Daar zal niet iedereen in de partij het mee eens zijn, maar dat is dan jammer. De tijd van visieloos rond kunnen dobberen is wat ons betreft écht voorbij", aldus Jonker.
Kandidaten Landelijk Bestuur, presidium en beroepscommissie
De kandidaten voor het landelijk bestuur, het presidium en de beroepscommissie zijn bekend!
Eerste Congreskrant
De Eerste Congreskrant voor het Voorjaarscongres op 1 en 2 juni staat online.
Jonge Socialisten: blij met Politieke Ledenraad, boos op Samsom
De Jonge Socialisten in de PvdA zijn nog altijd verbijsterd over de manier waarop Diederik Samsom het partijcongres afgelopen zaterdag terzijde schoof. Op 12 mei wordt een politieke ledenraad georganiseerd waarop we als partij besluiten hoe we daarmee omgaan. De Jonge Socialisten zijn daar tevreden over, en vinden het juist dat Diederik Samsom inziet en accepteert dat hij een grens heeft overschreden.
Ook jongeren houden van zekerheid
De reactie van de jongeren van D66, CDA en ChristenUnie op het sociaal akkoord slaat de plank volledig mis, volgens ROOD jong in de SP en de Jonge Socialisten in de PvdA. Jongeren willen geen hyperhervormingen, maar zekerheid.
Jongeren GroenLinks, PvdA, SP, PvdD: Teeven moet opstappen
Staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie moet aftreden. Dat stellen de politieke jongerenorganisaties van GroenLinks, PvdA, SP en Partij voor de Dieren.










